Rýchloschnúca lepiaca malta na obklady a dlažby vrátane veľkoformátových, pochôdzna už po 3 hodinách.
Charakteristika:
- pochôdzna a škárovateľná už po 3 hodinách
- vyrovnáva nerovnosti podkladu do 20 mm priamo pri lepení
- možnosť voľby konzistencie malty podľa účelu spracovania - dávkovania vody pri miešaní 6,5 - 8,0 litrov
- na balkóny, terasy a podlahové vykurovanie
- na kritické podklady, ako sú OSB dosky a existujúce obklady a dlažby
- vytvrdzuje bez tvorby zmršťovacích trhlín
- umožňuje rýchly postup prác
- vhodná pre malé aj veľké formáty dlažby
- plné zaťaženie po 24 hodinách
Oblasti použitia:
Vďaka rýchlemu nárastu pevnosti a rýchlemu vytvrdzovaniu je lepiaca malta Ceresit CM 29 "Multi Express" vhodná najmä na opravy a rekonštrukcie, najmä tam, kde je zvýšený nárok na rýchly postup prác. Lepiaca malta je pochôdzna a umožňuje škárovanie už po cca 3 hodinách od nalepenia dlažieb. CM 29 je určená na lepenie obkladov a dlažieb z keramiky, dosiek z betónu a prírodného kameňa nenáchylného na prefarbenie na stabilných i kritických podkladoch, ako sú napr. betón (starší ako 3 mesiace), cementové potery (staršie ako 28 dní), cementové a vápenno-cementové omietky (staršie ako 28 dní), podlahy s podlahovým vykurovaním, schodiská, balkóny, terasy. Malta je vhodná na použitie v interiéri aj exteriéri. V interiéri ďalej na podklady ako sú anhydrit, sadrové podklady, OSB dosky, pórobetón, pevné maliarske nátery, existujúce obklady a dlažby. Použitie lepiacej malty CM 29 "Multi Express" je odporúčané na opravné práce a rekonštrukcie v objektoch bytových aj priemyselných, zvlášť tam, kde sa predpokladá zvýšené zaťaženie podláh, ako napr. v skladoch, výrobniach, predajniach, školách, obchodoch, nákupných centrách, reštauráciách a pod. CM 29 je vhodná na použitie pri kontakte s pitnou vodou. V prípade lepenia prírodného kameňa náchylného na prefarbenie odporúčame vždy vykonať najskôr vlastné skúšky vedúce k overeniu skutočnosti, či malta nespôsobuje jeho prefarbenie. V prípade iného druhu podkladu a obkladov použite iné vhodné lepiace malty a lepidlá Ceresit. Výrobca zaručuje zodpovedajúce vlastnosti pri použití produktov v nasledujúcich systémových riešeniach:
Na škárovanie používajte škárovaciu hmotu Ceresit CE 40 Aquastatic a na kritických podkladoch so zvýšeným mechanickým a chemickým zaťažením (terasy, balkóny a pod.)škárovaciu hmotu Ceresit CE 43 Grand'Elit.
Na utesnenie proti vode v interiéri použite jednozložkové utesnenie Ceresit CL 51 a izolačný pás Ceresit CL 152. Pri utesňovaní v exteriéri použite dvojzložkové utesnenie Ceresit CL 50 alebo tesniacu maltu Ceresit CR 166 a izolačný pás Ceresit CL 152.
Na celkové utesnenie škár aj obkladov a dlažieb pred poškodením vplyvom vlhkosti odporúčame povrch ošetriť dodatočným náterom silikónovej impregnácie Ceresit CT 10.
Vlastnosti
Výrobca :
Ceresit